Kompletní nabídka služeb LOREMA Wellness

Otázky a odpovědi • Jak funguje parní sauna?
  Parní sauna je místnost nebo kabina, do které je vháněna pára. Teplo přenáší právě pára, která má 100°C, a protože je tvořena vodou, je vlhká. Množství páry v místnosti určuje teplotu parní sauny. Většinou bývá parní kabina obložená tzv. mozaikou - drobnými obklady, kde má kostička jedné barvy velikost nejčastěji 2x2 cm.

 • Mohou děti pobývat v parní sauně?
  Děti mohou navštěvovat parní saunu, a to zhruba od 3 let věku. V mnohých školkách dnes děti zpravidla jednou či dvakrát týdně páru navštěvují. Především při prvních pobytech a seznamování s parní kabinou doporučujeme dítě bedlivě pozorovat a rozhodně ho k pobytu nenutit. Pobyt dětí by měl být kratší než u dospělých. U malých dětí maximálně 10 minut, rozděleno na několik kratších pobytů.

 • Jaká je v parní sauně teplota?
  Teplota parní sauny není přesně stanovena, záleží na tom, jaké množství páry v kabině aktuálně je. Běžně se teplota pohybuje mezi 40 až 50 stupni Celsia.

 • Jaká je v parní sauně vlhkost?
  Vzhledem k tomu, že teplé prostředí je v turecké sauně zařízeno párou (a ta je vlhká), je vlhkost v místnosti 100%.

 • Se saunováním začínám, doporučujete mi tureckou parní nebo finskou saunu?
  Parní neboli turecká sauna je chladnější než finská. Navíc je v ní vyšší relativní vlhkost vzduchu, a proto vám při dýchání nevysychají sliznice a dýchá se vám lépe. Každý člověk preferuje jiný typ sauny, někomu nevyhovují vůbec. Začátečníkovi lze ovšem doporučit páru, která je "jemnější" (parní místnost s nižší teplotou).

© 2022 LOREMA Wellness s.r.o., Všechna práva vyhrazena.   |   Ochrana osobních údajů